Пътуващото Лятно кино в БНТ - най-големият салон на открито, отново тръгва на път с прожекции на български филми и с пътуващата детска библиотека.
Първата спирка е днес в град Априлци, на площад "Априлско въстание", в 20:30 часа с прожекцията на филма "Снимка с Юки".
Утре в националното турне се включва и Ловеч. Очакваме ви пред читалище "Наука" с филма "Кецове".
Началото на прожекцията е в 20:30 часа, а входът е свободен!
Вторият модул е пътуваща детска библиотека, от 18.30 часа, когато на гигантския стол за четенето се нареждат детски книги. Децата ще ги коментират, а за най-малките са подготвени подаръци.

„Пътуващо лятно кино с БНТ 1” е общонационална кампания за възстановяване на летните кина в България и за популяризация на българското кино, която стартира през 2012 г.
Това е най-големият киносалон на открито - уникален медиен проект, с който Българската национална телевизия отива там, където лятно кино няма от десетилетия.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец