Пътуващото лятно кино започна обиколката си из България с прожекция на филма "Дзифт" в столицата.
Тя се проведе снощи на лятната естрада в Борисовата градина.
Пътуващото кино ще обиколи още 22 населени места. Подбрани са само български заглавия. Една от целите му е да продължи кампанията за възстановяване на някогашните летни кина.
Кампанията „Пътуващо лятно кино с БНТ1” се реализира за трета поредна година. Тя бе официално открита от Роберт Ковачев, продуцент „Вътрешни телевизионни предавания” в националната телевизия. По думите му тази инициатива е най-добрата илюстрация на мисията на обществената телевизия – да бъде близо до хората, да разбира техните интереси и да им показва най-доброто от българското кино.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец