Опасен надпис, останал от времето на социализма, бе премахнат от фасадата на Областната управа в Стара Загора по сигнал на кандидат-депутата Петър Славов (Нова Република), който е и водач на листа в този избирателен район.
Откривайки кампанията на Нова Република в града, Славов забелязал буквите "Слава на" върху сградата. Притеснило го не само, че символ на тоталитарния режим още стои на фасадата на институцията, а и че здравината на конструкцията е под съмнение. В писмо Славов поставил въпроса пред новия областен управител.
"В петък лозунгът е бил премахнат, а случилото се е още едно доказателство, колко бяхме прави от Нова Република казвайки, че истинската декомунизация и европеизация на България ще бъде факт тогава, когато не остане нито един човек, който да смята, че през годините на тоталитаризма със хилядите забрани - да си кажеш мнението, да пътуваш свободно, да се движиш свободно, да слушаш музиката, която ти харесва и т.н. и т.н., се е живяло по-добре. Имаме още много работа да вършим", коментира Славов.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18678
2
27.02 2017 в 13:17
18678
1
27.02 2017 в 13:16
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел