БСП - София сезира 23-та РИК за грубо нарушение на изборното законодателство от страна ГЕРБ.
На 16 и 17 март е констатирано, че в общинското ХV ДКЦ, в квартал „Дианабад”, се разпространяват предизборни брошури на ГЕРБ. Агитационните материали са поставени на масички в коридорите на първи, втори и трети етаж на лечебното заведение, както и на входа му.
Според социалистите това е грубо нарушение на чл. 183, ал.3 от Изборния кодекс, съгласно който „агитационните материали се поставят на определени от кмета места”. В случая общинското лечебно заведение безспорно не е място, определено от кмета на Столична община, и подобен тип агитация е забранена от закона.
ИЗБОРИ 2017
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни