
Цените на петрола се понижиха в азиатската търговия, след като съобщенията за напредък в преговорите между Иран и Оман, което засили очакванията за евентуално споразумение между Техеран и Вашингтон за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток, предаде Ройтерс.
Фючърсите на сорта Брент, който е референтен за Европа, поевтиняха с 33 цента, или 0,42 на сто, до 79,12 долара за барел, уточнява БТА.
Котировките на американския лек суров петрол се понижиха с 42 цента, или 0,56 на сто, до 74,80 долара за барел.
Иран и Оман са постигнали разбирателство за географските координати на морски маршрут през Ормузкия проток и подготвят съвместно съобщение, заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи. По думите му споразумението може да бъде финализирано, при условие че трети страни не се намесят, допълва Ройтерс.
Предложеното споразумение между Иран и Оман, насочено към прекратяване на конфликта между САЩ и Иран, би дало на Иран контрол върху корабите, влизащи в Персийския залив през Ормузкия проток, съобщиха пред Ройтерс високопоставен ирански източник и двама представители от региона.
Данни на американското Управление за енергийна информация показаха, че запасите от суров петрол в САЩ са се увеличили, след като рафинериите леко са намалили преработката, а вносът е нараснал.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело