Френската банка BNP Paribas ще изплати глоба в размер на 8,9 млрд. Долара на САЩ.
Американското правосъдно министерство наложи рекордната глоба на банката, защото тя осъществявала трансфери към клиенти в страни, попадащи под икономическите санкции на САЩ.
САЩ проучили транзакции за 100 млрд. долара, извършени през периода между 2002 и 2009 г. Проучването на Вашингтон е установило, че банката е опитала да прикрие трансфери, надхвърлящи 30 млрд. долара, за да избегне санкциите.
BNP Paribas се съгласи да изплати рекордната глоба, за да избегне публичен съдебен процес, който би стопил доверието в банката.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец