ЦСКА постигна четвърта поредна победа в Първа лига

OFFNews 29 август 2022 в 22:40 2105 2

цска

Снимка Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА

Отборът на ЦСКА записа победа с 2:1 над гостите от ЦСКА 1948 в мач от осмия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Точни за армейците бяха Иван Турицов (78') и Брадли де Нойер (87') на двубоя. За гостуващия тим се разписа Ангел Бастунов в 52-ата минута.

През първото полувреме ЦСКА започна по-активно и още във втората минута Дюкенс Назон отправи изстрел към противниковата врата, но топката премина над вратата.

В 21-ата минута Бастунов от гостите пропусна изгодно положение, дошло след грешка на Менно Кох. Десет минути преди почивката Браян Морено стреля от дистанция, но топката профуча встрани от вратата на Наумов.

В 39-ата минута Джонатан Линдсет преодоля Охене и намери Гарсес, който потърси Назон, но нападателят се размина с кълбото и не съумя да се разпише. До края на първото полувреме нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част гостите от ЦСКА 1948 съумяха да открият резултата в 52-ата минута, когато появилият се през второто полувреме на терена Кирилов подаде към Бастунов, който не сгреши.

ЦСКА реагира мигновено и в 58-ата минута бе много близо до изравнително попадение след удар с глава на Назон от корнер, който бе блокиран, а при добавката изстрелът на Маурисио Гарсес излетя в аут.

Секунди по-късно Иван Турицов отправи топовен изстрел от воле от над 20 метра, но изпълнението премина на сантиметри над напречната греда. Последва двойна смяна в състава на армейците и Дауда Бамба и Лазар Туфегджич замениха Дюкенс Назон и Браян Морено.

Момчетата на Саша Илич, който в този двубой бе наказан и изгледа срещата от трибуните продължиха да атакуват и в 69-ата минута Бамба се озова сам срещу вратаря на гостите, но изстрелът му бе спасен. Четири минути по-късно Линдсет отправи мощет шут от границата на наказателното поле, но Наумов изби в корнер.

Последва центриране на норвежеца от ляво, след което се стигна до невероятно разбъркване в наказателното поле, при което първо Елитон от гостите игра с ръка, след което Амос Юга стреля над гредата. Ситуацията бе прегледана с ВАР лично от главния съдия, който справедливо посочи бялата точка.

Зад топката застана щатният изпълнител на дузпи Иван Турицов, който хладнокръвно се разписа за 1:1. Червените продължиха да атакуват и Линдсет изведе Бамба на чиста позиция, който копна топката останал сам срещу Наумов, но топката кацна над напречната греда.

Мощният домакински натиск продължи до края и в 87-ата минута логичното се случи. Юрген Матай подаде към Брадли де Нойер, който с мощен и изключително точен изстрел от далечна дистанция намери горния десен ъгъл на вратата, като топката първо се отби от горната греда и влезе неспасяемо в мрежата на Наумов за 2:1.

В последната минута Елитон от гостите получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена. В продължението на срещата армейците можеха да направят преднината си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола и в крайна сметка се поздравиха със заслужена победа с 2:1.

Останалите резултати от кръга:

от неделя:
Ботев (Враца) - Левски - 0:2 (0:1)
голмайстор: 0:1 Андриан Краев 30, 0:2 Илиян Стефанов 82
червени картони: Сантиаго Монтоя 42 (Ботев), Ноа Сонко Сундберг 88 (Левски)

Хебър (Пазарджик) - Пирин (Благоевград) - 0:0

от събота:
Локомотив 1929 (София) - Спартак (Варна) - 3:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Димитър Митков 26, 1:1 Румен Руменов 30, 2:1 Антонио Вутов 44, 2:2 Божидар Васев 51, 3:2 Димитър Митков 90+12 от дузпа

Арда (Кърджали) - Славия - 1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Иван Тилев 90+3

от петък:
Берое (Стара Загора) - Локомотив (Пловдив) - 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Абубакар Тунгара 64, 2:0 Абубакар Тунгара 90+4

Ботев (Пловдив) - Септември (София) - 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Елвис Ману 26, 2:0 Антоан Бароан 74, 3:0 Виктор Генев 81, 3:1 Симеон Александров 84