Рано тази сутрин, около 06:45 часа, пет вагона са дерайлирари в междугарието Волуяк – Храбърско, Софийско, съобщиха от НКЖИ. Прекъснато е движението на товарните влакове по линията.
18-вагонната товарна композиция е превозвала въглища от Любеново за Голямо село.
Преустановено е движението в участъка. Движението на товарните композиции в района ще бъде осъществявано по алтернативни маршрути.
Нанесени са сериозни щети на приблизително 10 км железен път.
На място са аварийни екипи и специализирана техника на Национална компания „Железопътна инфраструктура” за освобождаване на трасето на жп линията от дерайлиралите вагони и започване на възстановителни дейности по разрушения железен път.
Назначена е комисия, която разследва причините за инцидента и оценява щетите по инфраструктурата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27668
1
03.09 2016 в 22:28
Че ако са минали наши братя по вторичани суровини.. и локомотива ще дигнат сега.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други