10-годишно момче е в болница, след като е ударено от ток при игра на баскетбол във великотърновското село Миндя, предаде БНР.
Инцидентът е станал към 20:30 ч. в петък.
Момчето е пострадало, след като се е допряло до мантинела под напрежение, над която е монтирана улична лампа и баскетболен кош.
"Най-вероятно е възникнал проблем с електрозахранването на уличната лампа и ток е тръгнал по мантинелата отдолу, за която се е хванало детето", разказа кметът на Миндя Иван Иванов.
Той е оказал първа помощ на 10-годишното дете, което е било с обгорели ръце. Момчето е прието в реанимацията на горнооряховската болница "Св. Иван Рилски" с високо кръвно налягане и ниско съдържание на кислород в кръвта, но състоянието му е стабилизирано.
Участъкът под високо напрежение вече е обезопасен. Фирмата по поддръжка на осветителните тела е отстранила проблемната лампа над баскетболния кош.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни