Река Черна е излязла от коритото си и е заляла републиканския път в три участъка след обилните валежи. Пътят е непроходим и вероятно през следващите няколко часа преминаването ще остане невъзможно, докато нивото на водата спадне, заяви областният управител на Сливен Михаил Кашеров за БТА.
По думите му към момента няма данни за пострадали хора. От застрашен район е била евакуирана жена, която се е намирала в къща в близост до реката. В момента няма достъп до някои от засегнатите къщи заради придошлите води и ограничаваме движението в района, каза още областният управител.
Предстои на място да бъде направена по-подробна оценка на ситуацията. Очакванията са през следващите часове нивото на реката да започне да спада.
Системата за ранно предупреждение BG-Alert беше задействана днес заради опасност от излизане на реката от коритото ѝ в района на село Тича, община Котел. Съобщението е изпратено по разпореждане на областния управител.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен