Двама турски войници са били убити днес при нападение с гранатомет в кюрдския регион Диарбекир, съобщава Ekurd Daily News. Трима други военнослужещи са ранени.
Взривът е избухнал в неделя сутрин, като след него са последвали изстрели от огнестрелно оръжие. Властите обвиняват Работническата партия на Кюрдистан (ПКК) за нападението.
Силите за сигурност са започнали спецоперация в региона. Местните власти са въвели полицейски час в града, а жителите са получили разпореждане да не напускат домовете си.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия