Двама работници са загинали при инцидент в помпена станция в Долна Оряховица, предаде bTV.
Трети работник е в тежко състояние и е с опасност за живота. Той е откаран в болница във Велико Търново.
Мъжът е настанен в Реанимацията на областната болница "Д-р Стефан Черкезов" с тежка черепно-мозъчна травма.
Тримата влезли да почистват 10-метрова шахта за съхранение на сяра в пречиствателната станция в града тази сутрин, но се натровили при вдишване на изпаренията, съобщава Bulgaria On Air.
"Все още работят следствените органи, но това, което знаем до момента, е, че най-вероятно са се задушили от някакъв газ в шахта, в която са работили. Трагичното е, че имаме двама загинали", кметът на Долна Оряховица Йордан Байчев, цитиран от БНР.
Изясняват се обстоятелствата около инцидента. Причините все още не са известни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел