Област Сливен въвежда ротационно обучение за учениците си заради многото болни от COVID-19.
То ще продължи три седмици. Ще обхване градовете Сливен, Нова Загора, Котел и Твърдица.
Следващите две седмици от вкъщи ще учат учениците от 5., 6., 9., 10. и 11. клас., а 7., 8. и 12. клас ще са присъствено. От 25-и до 29 октомври електронно ще учат 7., 8. и 12. клас, останалите ще са в клас.
Децата от 1. до 4. клас включително ще продължат да учат изцяло присъствено, каза временно изпълняващият длъжността началник на Регионалното управление на образованието Боян Аксаков, цитиран от БНР.
Ротационното обучение се въвежда след решение на Областния кризисен щаб. Областта вече е в тъмночервената зона.
"За двуседмичен период има заболели около 60 ученика и около 30 лица педагогически и непедагогически персонал", каза д-р Даниела Калева от РЗИ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец