Община Сливен да предостави бъзвъзмездно за управление шест декара терен от Индустриален парк „Бършен" на Министерството на здравеопазването за изграждане на площадка за хеликоптерите на въздушната спешна помощ, това предложение ще разгледат допълнително общинските съветници в Сливен на редовна сесия на 27 юли, каза на пресконференция днес председателят на Общински съвет-Сливен Димитър Митев, цитиран от БТА.
В общинската администрация на 21 юли е постъпило писмо от министър проф. Христо Хинков с искане, свързано с инвестиция за създаване на система за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха. Планира се да бъде изградена оперативна база HEMS в Сливен - хангар и площадка за нуждите на системата.
Изпълняваната от здравното министерство инвестиция е част от Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България и проект „Осигуряване на въздушни превозни средства за реакция при спешни медицински състояния".
Следете новините ни в :Това безспорно е добра идея, коментира Димитър Митев. Нямаме намерение да бавим по никакъв начин развитието на този проект, така че се надявам колегите от Общинския съвет да одобрят точката в дневния ред и тя да бъде гласувана. Крайно време е България да има такава спешна медицинска помощ.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец