Болница "Лозенец" ще получи заем от Министерството на здравеопазването за погасяване на задълженията си. Това бе решено на днешното правителствено заседание.
Министерският съвет одобри проект на Допълнително споразумение за изменение на Договора между здравното ведомство и лечебното заведение за предоставяне на заем за погасяване на просрочени задължения на лечебното заведение, сключен в изпълнение на Решение № 705 на Министерския съвет от 15.10.2024 г.
МБАЛ „Лозенец“ е лечебно заведение със 100% държавно участие в капитала и правата на държавата в него се упражняват от министъра на здравеопазването.
С проекта на допълнително споразумение се изменя срока за сключване на споразумения с контрагенти по договори за доставка и услуги от 30.04.2025 г. на 30.09.2025 г.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
510
1
30.04 2025 в 13:41
София планира ''пълна промяна'' в градския транспорт през 2026, пари за увеличение на заплати няма
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура