Регионалната здравна инспекция във Варна забрани къпането в района на Офицерския плаж в морския град.
Причината е, че първите редовни проби на морската вода показаха, че в нея има два пъти повече бактерии от допустимите норми. Открити са ешерихия коли и чревни ентерококи.
От Общината поставиха предупредителна табела на Офицерския плаж, но не беше написана причината за забраната, съобщава БНТ.
За останалите плажове във Варна и региона изследванията са добри, морската вода е с нормално качество и къпането е безопасно.
Къпането в района ще остане забранено, докато не бъдат констатирани резултати, отговарящи на стандартите, съобщават от РЗИ -Варна.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15918
8
12.08 2016 в 12:47
19277
7
14.06 2016 в 07:43
преди да почне да дрънка глупости !
Всички андрешковци "хотелиери" да бъдат санкционирани за замърсяванията и нарушенията които превят по морето.
26699
5
13.06 2016 в 23:11
Първо за едно паркомясто оня няколко бабаита а ха да съсипят сезона на Слънчев бряг, сега и това пък по северното Черноморие - все някакви главанаци Му мътят водата.
17761
4
13.06 2016 в 23:04
17761
3
13.06 2016 в 23:04
35598
2
13.06 2016 в 22:43
27668
1
13.06 2016 в 21:53
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други