С 2 млн. лева европейски пари Министерството на туризма ще рекламира 50 малко известни български обекта.
Това съобщи пред журналисти министър Николина Ангелкова.
Целта е да се открият обекти, които са на една ръка разстояние, но досега са оставали незабелязани, обясни Ангелкова.
От министерството се надяват с посещенията на тези обекти да се компенсира спада на руски и украиснки туристи.
Средствата за комуникационната кампания, която ще рекламира обектите, са по Оперативна програма „Регионално развитие“.
Проектът е одобрен през октомври миналата година и трябва да буде завършен за 10 месеца.
В рамките на проекта ще бъдат заснети 50 рекламни клипа, ще се излъчват реклами по националните телевизии, ще бъдат пуснати реклами в печатни издания и т.н. Предвижда се създаване и на интернет сайт, където да се помести информация за всеки обект, като ще има и място за коментари ор български туристи.
Аглекова обясни, че този проект е наследен, но дейностите по него са били забавени и затова сега трябва да се работи по-бързо по реализирането му.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.01 2015 в 10:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.01 2015 в 23:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.01 2015 в 23:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.01 2015 в 22:27
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие