Районната прокуратура в Ловеч е образувала досъдебно производство заради мъртва риба в река Осъм, в района на ловешкото село Александрово, предаде БНР.
Сигналът за мъртва риба е подаден вчера след разпространен в социалните мрежи видеоклип.
На мястото е извършена проверка от РИОСВ-Плевен, Изпълнителната агенция „Рибарство и аквакултури“, Областната дирекция по безопасност на храните и полицията.
Производство е образувано за замърсяване на водата в реката с вещества, които могат да увредят рибата и останалите водни организми.
От прокуратурата ще изискат резултатите от взетите от РИОСВ-Плевен проби на водата в участъка с умряла риба. Лабораторните анализи ще станат готови до няколко дни.
Тогава ще се установи дали водата в реката е била замърсена, а рибата отровена.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец