Пловдивската прокуратура е прекратила досъдебното производство срещу двама лекари от МБАЛ „Св. Мина“-Пловдив за подаване на заблуждаващи знаци за тревога. Това е съобщил пред "Сега" прокурор Атанас Илиев от Районната прокуратура в Пловдив.
Кардиолозите д-р Румен Стоилов и д-р Цветан Деведжиев бяха обвинени, че са извършили престъпление по чл. 326, ал. 1 от Наказателния кодекс - "всяване на паника", като са разпространили писмо до медиите. В него те заявяваха,че МБАЛ “Свети Мина”-Пловдив, която е определена за лечение на коронвирус, няма необходимата подготовка да поеме болни от коронавирус, че липсват защитни средства и оборудване, както и че част от персонала е напуснал поради тази причина.
Досъдебното производство се водеше от отдел „Икономическа полиция“.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18392
1
14.04 2020 в 14:40
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци