Омбудсманът Мая Манолова е внесла конституционна жалба срещу промените в Закона за устройство на черноморското крайбрежие, съобщиха от пресцентъра на омбудсмана.
Според новите промени разполагането на палатки, кемпери и каравани ще може да се осъществява само на определени места, извън територията на плажовете, дюните и къмпингите. Манолова е приела представители на свободно къмпингуващите и след срещата си с тях е обявила, че ако промените минат и бъдат обнародвани, ще сезира Конституционния съд.
Днес Законът за устройство на черноморското крайбрежие /ЗУЧК/ е бил обнародван. Манолова е поискала да се установи противоконституционност на разпоредбите от ЗУЧК. В искането си до Конституционния съд тя пише, че според нея, същите са в противоречие с нормите на Конституцията относно принципите на демократичната и правова държава, задълженията за опазване и възпроизводство на околната среда и за разумно използване на природните богатства и ресурси, за уреждане на режима на земята със закон и правото на гражданите на здравословна и благоприятна околна среда.
Поради вътрешна противоречивост на законовия акт за обема на защита на пясъчните дюни Манолова оспорва и алинея 2 на чл. 17а от ЗУЧК, която противоречи на принципа на правовата държава и върховенство на закона.
Според нея е допуснато изключение от забраната в рамките на вече регламентирано друго изключение, предвиждащо строителство на национални обекти и на такива със специално предназначение.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11624
1
16.06 2020 в 14:47
Аз от сега да си питам, emanuilis, какво ти е мнението за краля-слънце Боцко бетона ? ЧЕ за него нищо не си казал ?
ВСУ: Нямаме си полигони, затова новите балистични ракети ще ги тестваме в Русия
МЗ видя в гладната стачка на проф. Шиварова заплаха за трансплантациите
Собственикът на фирмата с мантинелите на ''Тракия'': Тествани са само при два удара - с коли по 900 и 1500 кг
БАБХ изтегли от пазара 6 т фалшиво масло
Путин: Напредваме по фронтовата линия, недостигът на гориво е временен