По-рано през деня издъхнаха от раните си още 6 души от пострадалите при пожара в нощен клуб в Букурещ миналата седмица, с което общата бройка на загиналите стана 38, съобщиха БНР.
Повече от 100 души все още са в болница, 48 от които са в критично състояние, съобщи временният премиер Сорин Къмпяну.
Трагедията се случи на 30 октомври в нощен клуб при пиротехническо шоу, което подпали помещението, а много хора бяха стъпкани, докато се опитват да избягат през единствения изход.
Късно снощи няколко хиляди демонстранти се събраха в столицата на четвърти по ред протест с искане за край на корупцията и по-добро управление, въпреки че правителството си подаде оставката.
Консултациите за нов премиер на страната ще бъдат възобновени през следващата седмица, след като първоначалните разговори с политическите сили и лидери на гражданското общество не излъчиха нито един кандидат, заяви президентът Клаус Йоханис.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро