В сирийския град Хомс са убити двама журналисти - от Съединените щати и от Франция , съобщи в. Guardian.
Според информацията, това са Мари Колвин от "Сънди Таймс" и френският фоторепортер Реми Ошлик. В дома, в който те се намирали - по непотвърдени данни временен медиен център - е попаднал артилерийски снаряд. И двамата журналисти имали опит в работата в горещи точки. Това не е първият случай на убити журналисти в Сирия. Миналият месец известен френски репортер от обществената телевизия Франс 2 беше убит отново Хомс. Негов белгийски колега пък бе ранен в окото.
Само за последните 24 часа в Сирия силите на президента Башар Асад са убили над сто души в страната. Общият брой на жертвите от началото на протестите срещу режима на сирийския президент Башар Асад скочи на 7636 души, съобщиха от хуманитарна организация. В него са включени 5542 цивилни, 1692 войници и полицаи и близо 400 души от редиците на бунтовниците, обяви председателят на Сирийската обсерватория за човешки права Рами Абдел Рахман.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец