Няколко ядрени реактора в САЩ могат да бъдат спрени заради преминаването на урагана Санди, предаде Ройтерс.
Заради стихията атомни централи в Салем и Хоуп крийк, които се намират по пътя на урагана, ще бъдат затворени още днес, ако ветровете не отслабнат.
Едновременно с това няма единно мнение за необходимостта от спиране на работата на атомните електроцентрали в щатите Пенсилвания и Мериленд.
На територията на Съединените щати действат 104 ядрени реактора, разпределени в 65 атомни електрически централи. Те произвеждат общо 0,860 теравата електроенергия, което е около 19,6% от световната електрическа енергия. САЩ е най-големият доставчик в света на ядрена енергия с търговско предназначение.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец