Социалистите спечелиха предсрочните парламентарни избори в Испания. Лидерът им Педро Санчес обяви победата.
При преброени почти 100% от бюлетините социалистите печелят 29 на сто от гласовете и 123 места в парламента. Народната партия ще има двойно по-малко представители в новия парламент и ще разполага с 66 депутати. Крайната десница също ще бъде представена - партия "Вокс" печели 24 места.
Петима каталунски лидери, които в момента се намират в затвора, също бяха избрани за депутати. Избирателната активност на парламентарните избори в Испания е била над 75%.
Санчес заяви, че ще се стреми да сформира проевропейско правителство.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7910
1
29.04 2019 в 09:49
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци