
Властите издадоха днес заповед за евакуация на десетки хиляди жители в Западна Япония, където вали проливен дъжд, предаде БТА.
Синоптиците предупредиха за опасност от кални свлачища, наводнения и прииждане на реки на остров Кюшу и региона Чугоку, тъй като тайфунът Данас, който преминава над Корейския полуостров, предизвика рекордни количества дъжд в някои части на Западна Япония.
Около 300 литра на кв. м. дъжд са паднали в градовете Тосу и Куруме на Кюшу от 22 часа вчера до 10 часа тази сутрин според метеорологичната агенция.
Властите издават заповед за евакуация на десетки хиляди жители в префектурите Фукуока и Хирошима.
Към 9 сутринта окото на бурята над Корейския полуостров се движеше на североизток с 30 километра в час, с максимални устойчиви ветрове от 65 км/ч и пориви от 90 км/ч.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
МЕЧ плаши Наталия Киселова с прокурор, готви гражданско неподчинение
Съветският дисидент Александър Скобов е осъден на 16 г. затвор
Бордът и ръководството на Тесла са продали акции за $118 млн. Сред тях и братът на Мъск
Путин ''трябва да плати'' за войната в Украйна, а не западният данъкоплатец, заяви председателят на украинския парламент