
Поне трима души загинаха, а десетки бяха ранени, след като циклонът Фани връхлетя Индия със скорост 200 км/ч.
Циклонът връхлетя източния щат Одиша, като изтръгна дървета и прекъсна електрически кабели.
1 милион души бяха принудени да напуснат домовете си, за да се спасят от стихията. Те са подслонени в лагери за временно настаняване далече от крайбрежието.
В Източна Индия циклонът донесе проливни дъждове, които предизвикаха огромни наводнения.
През 1999 г. подобна буря погуби повече от 10 000 души, затова правителството на щата реши да евакуира жителите на крайбрежните села.
Стихията може да нанесе сериозни щети на зърнените култури и плодовите насаждения. Циклонът може да засегне някои райони на щатите Андхра Прадеш и Западна Бенгалия, а също и съседен Бангладеш.
В Източна Индия бе отменено движението на 220 влака, затворено бе летището в град Бхубанешвар и бе обявено предстоящо затваряне на летището в Калкута.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Би Би Си: Хари и Меган се прибират днес във Великобритания
Мирчев към Борисов: Спрете да държите държавата като заложник
ВАС постанови, че Костадин Костадинов е тормозил Соломон Паси
Бившият украински военен министър стана съветник в италианско министерство