Пътнически самолет на нискотарифната индонезийска компания Шривиджая еър е изгубил контакт с диспечерите след излитане от летището в Джакарта.
Машината е Боинг 737-500 и е летяла от Джакарта за Понтианак на остров Борнео.
В самолета е имало 56 души, в това число 7 деца и 6 души екипаж.
За последно самолетът е бил засечен над акваторията на Яванско море в района на северната част на остров Ява.
Местни телевизии показаха кадри на отломки от паднал самолет във водите северно от Джакарта, съобщава БТА.
Няма чуждестранни граждани на изчезналия от радарите пътнически самолет, излетял от Джакарта за Понтианак в Индонезия, сочат данни на българското посолство в Джакарта.
Посланикът ни Петър Андонов се е свързал с МВнР на Индонезия, откъдето са потвърдили информацията.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес