Сана Марин - министър-председател на Финландия, беше оправдана в обвиненията за неправомерно поведение, след като видеоклип показа как тя се забавлява и танцува на шумен купон, предаде Би Би Си.
36-годишната финландска премиерка понесе множество критики. Впоследствие, за да се защити от обвиненията, че е употребила незаконни вещества, Марин доброволно даде проба за наркотици, която излезе отрицателна.
Сана Марин: Човек съм, понякога и аз копнея за радост и забавление сред тъмните облаци
Марин многократно е заявявала, че никога не е употребявала наркотици. Тя обясни, че когато се е забавлявала с приятели, е пила само алкохол.
Подадени са десетки жалби, в които се твърди, че поведението на министър-председателя е подкопало "репутацията и сигурността" на Финландия.
Но канцлерът на правосъдието Туомас Пойсти заключи, че тя не е пренебрегнала задълженията си като министър-председател. Той заяви след официално разследване, че "няма причина да подозира Сана Марин в незаконно поведение при изпълнение на служебните ѝ задължения или в пренебрегване на служебните ѝ задължения
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
05.11 2022 в 12:39
а чичковци и лелички, които завиждат , само ръсят определения кое как трябвало
младите ще им го сложат, както винаги, къде с изчакване до гроб , къде с бюлетината си
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие