В Мюнхен обявиха извънредно положение заради стрелбата в града.
Стрелбата започна в търговски център, а час по-късно втора стрелба започна и до метростанция на Мариенплац.
Полицията призова жителите на града да не напускат домовете си.
Чрез системата за оповестяване за смартфони гражданите са помолени да не излизат от домовете си.
За ваша безопасност избягвайте площадите и улиците. Стрелците са в движение. ЖП и автобусният транспорт е преустановен, слушайте радио и гледайте телевизия, се казва в съобщението.
Органите на реда помолиха потребителите на социалните мрежи да не споделят снимки, видеоматериали и информация за случващото се, за да не се окаже по този начин помощ на нападателите.
За момента полицията не е обявила официално колко са нападателите, но според свидетели те са поне трима. Все още няма задържан.
От полицията съобщиха, че има най-малко осем загинали и поне десет ранени. Нападателите са били въоръжени с пушки.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски