НАТО ще отложи планираната за началото на следващата година среща на върха заради избирането на Доналд Тръмп за президент на САЩ, съобщава "Шпицел".
Според немското издание от алианса се опасяват, че Тръмп може да пренебрегне събитието, ако то се проведе скоро след встъпването му в длъжност през януари. Затова ще бъде дадено повече време, в което републиканецът да формира позицията си към НАТО.
Спечелилият изборите на 8 ноември Тръмп многократно е изразявал мнение, че САЩ трябва да преразгледа позицията си към алианса. Сред мотивите на милиардера е това, че страната му плаща непропорционално голям дял за организацията.
Той също така е заплашвал, че като президент не би защитил задължително другите страни от алианса, без да разгледа как те са изпълнили своите ангажименти към САЩ.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
7
13.11 2016 в 11:09
НЕ НА.......ЛОГОРЕЯТА..... И ВОДОПАДА ОТ......СКУДОУМИЕ....
Йончев, ти баща, ти майка....ама направи един сайт САМО за дърти реститутки с логорея и тежък климактериум.......ама туй вече не прилича на Форум............все едно сме в подвижна лудница.....
Човек вече се обърква в коя тема е.......навсякъде едно и също...
ЛИМИТИРАЙ...ги....
Ето преди малко чета един коментар на Професора, мислех, че описва лицето от форума дето надмина и Ленин-Човекът с 100 имена, а то се оказа, че говорел за килъритУ.....:))))
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци