Министрите на енергетиката на страните от Европейския съюз се събират в Брюксел, където ще обсъдят последиците от решението на Русия да спре газовите доставки за България и Полша.
Ще се обсъждат вариантите за диверсификация и енергийна независимост на страните членки. България ще бъде представена от министър Александър Николов.
Според Брюксел, настояването на Москва разплащанията с "Газпром" да стават единствено в рубли, е опит за рекет.
Миналата седмица "Газпром" спря газа за Полша и България, а председателката на ЕК Урсула фон дер Лайен обяви, че страните, които се съгласят да плащат в рубли, ще нарушат общоевропейските санкции, наложени на Русия след началото на войната в Украйна.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-4089
1
02.05 2022 в 08:39
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други