Италианският посланик в Демократична република Конго - Лука Атанасио и още двама души са били убити по време на атака срещу конвой на ООН близо до Гома - район, в който действат редица бунтовнически групи, съобщава Асошиейтед прес.
Новината беше потвърдена от италианското външно министерство. В прессъобщението на ведомството се съобщава още, че вторият загинал е карабинер. Третият убит е шофьорът на автомобила.
Конвоят на Световната програма по прехраната на ООН е бил нападнат около 10,15 ч местно време, съобщава Ройтерс.
Според една от възможните версии, целта на нападението е била отвличане. Към момента не е известно кой стои зад нападението.
В същия район през 2018 г. бяха отвлечени двама британци.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес