Заради заплаха от взрив властите в Москва евакуират около 3 хиляди и пестотин души от сградата на Болшой театър. Това предаде агенция ТАСС, като се позова на източник от службите на извънредните ситуации.
Генералният директор на театъра Владимир Урин също потвърдил пред ТАСС, че се провежда евакуация.
Службите проверяват, обяснил той на въпрос за наличие на взривно устройство.
В района се очакват специалните екипи с кучета, които да претърсят театъра. Там трябваше да започне концертът "Сърп и чук", посветен на сто години от Великата октомврийска революция.
По-рано агенция Новости информира, че пет хиляди души са изведени от търговски центрове и ресторанти след анонимни сигнали за заложени взривове.
Агенцията припомня, че вълната от телефонен тероризъм в Русия е започнала от 11 септември, но досега бомба не е била открита.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен