
Европейската комисия призова днес САЩ и Русия да останат в Договора за премахване на ядрените оръжия със среден и малък обсег, подписан от президентите Роналд Рейгън и Михаил Горбачов през 1987 г.
Призивът идва, след като американският президент Доналд Тръмп заяви вчера, че ще оттегли САЩ от договора, защото Русия нарушава споразумението.
Договорът допринесе за края на Студената война и е в основата на европейската сигурност. ЕС неведнъж призова Москва за запазване на договора и за пълното му и подлежащо на проверка прилагане, заяви говорител на ЕК, цитиран от БТА.
Очакваме Руската федерация да се придържа към договора по ясен начин. САЩ и Русия трябва да останат в конструктивен диалог за запазване на договора и за възможностите за проверка на прилагането му, допълни говорителят.
Москва съобщи, че въпросът ще бъде обсъден тази седмица между президента Владимир Путин и съветника на Белия дом по националната сигурност Джон Болтън.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
2
23.10 2018 в 02:32
Те не са противоракетни, колкото и да се правим на заспали.
Както и руските ракети не са против градушки. Техните цели са американските бази в Европа. В частност - Ново село, и МО в София.
Там ще паднат по половин тон тротил - другарско намигване. Ми кво да правим, когато в Румъния, недалече от нашта граница цъфне атомна гъба? Понеже ония са се натоизирали до сами не знаят къде? Аз разбирам обидата им от Сталинград, а какво разбира нашата вънкашна министърка от това?
29321
1
23.10 2018 в 01:50
А то и двете страни хич не се интересуват от мнението и, понеже се канят да воюват именно в Европа. Като безполезно място, което става именно за полигон. Там хора няма, само територията на полигона.
Защо Индия се отказа да купува руските изтребители Су-57
Израел отхвърли плана на Тръмп за Газа
Българска компания участва в трансфер на ракети и боеприпаси от Турция за Украйна
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Радев призова чуждите политици да не бързат да заклеймяват страната ни в антисемитизъм
''Зиг Хайл'' и Румен Радев