Един полицай е застрелял четирима от петимата убити нападатели в Испания.
Терористите убиха 14 и раниха повече от 100 души в Барселона и Камбрилс. Те врязаха автомобил в пешеходна улица в Барселона и часове по-късно опитаха неуспешно да повторят в Камбрилс. Там петимата бяха убити от полицаи.
Мъжете в колата носили фалшиви спасителни жилетки, някои държали ножове, друг - брадва.
Сред убитите може би е шофьорът на колата убиец от Барселона, но това все още не е потвърдено, макар разследването да сочи в тази посока, казва полицаят Жозеп Луис Траперо.
Въпреки полицейското обучение не е било лесно на колегата му, който е застрелял четиримата, добавя той.
Нападението в Камбрилс започна, когато Ауди А3 бе насочено към хора, разхождащи по крайбрежна улица в ранните часове в петък. Колата се преобърна, отвътре излязоха мъже, които нападнаха хора с ножове.
Четирима били застреляни на място, а петият бил убит на няколкостотин метра отстояние.
"Беше бум, бум, бум. Крясъци, още крясъци. Хвърлих се на земята на плажа", разказва Хоан Марк Сера Салинас.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13904
2
19.08 2017 в 10:51
Нема девици.
Сега по цял свят полицаите да намажат куршумите със свинска мас и фесовете да го издухат според религията си.
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Кандев напуска МВР