Десетки хиляди румънци излязоха отново в центъра на Букурещ на протест срещу правителството. Те са недоволни от решението на кабинета да декриминализира група корупционни престъпления в полза на политици, кметове и лидера на управляващата социалдемократическа партия, съобщи телевизия "Диджи 24", цитирана от БТА.
Районът на протеста е с блокиран трафик.
Протестите започнаха още през миналата нощ. Часове след промените отново десетки хиляди румънски граждани се събрана в центъра на столицата, за да изкажат недоволството си срещу промените и спечелилата на парламентарните избори партия на социалдемократите.

В провинцията също се стачкува. 6000 души протестират в град Тимишоара, в централния град Брашов се събраха около 2500 души, в други градове също са има по около 1000 души.
Правителството вчера прие промените, без да са включени предварително в дневния ред и без да се обсъждат от парламента.
Една от основните промени е, че за злоупотреба със служебно положение ще се смятат само случаите, в които щетата е по-голяма от 200 000 леи (44 000 евро).

Според друга промяна - в Наказателно-процесуалния кодекс, дела по сигнал за нарушение могат да бъдат започвани, само ако сигналът е подаден не по-късно от шест месеца след престъплението.
Това е една от най-масовите демонстрации в Румъния от 1989 г. насам.
Репортери от мястото съобщават, че хората носят плакати "Долу комунистическото правителство".


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
22
02.02 2017 в 21:21
69999
20
02.02 2017 в 17:48
:-) :-):-) :-)
Забавен си...хихихи...
69999
19
02.02 2017 в 12:32
Апропо,честит празник на тен и....Джорето :-) :-) :-)
69999
17
02.02 2017 в 10:12
Тежко му на...Джорето :-) :-) :-)
13506
16
02.02 2017 в 08:16
69999
14
02.02 2017 в 07:31
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци