Всички резултати и голмайстори от първите мачове в Шампионската лига

Деян Спасов 18 септември 2014 в 15:18 3338 0

Дузпа в последната минута на мача лиши българския представител Лудогорец от престижно равенство на "Анфилд" срещу Ливърпул, докато най-убедителни победи в началото на надпреварата записаха отборите на Порто и Рома.

ГРУПА "А"

Изненадваща победа записа гръцкия Олимпиакос над Атлетико Мадрид в първия си домакински мач. Южните ни съседи се справиха с финалиста от миналогодишния турнир и стартираха с важни три точки. В другия мач от групата, типично в стила на Ювентус, шампиона на Италия игра донякъде пестеливо за успеха с 2:0 срещу шведския Малмьо.

Олимпиакос 3-2 Атлетико Мадрид
вторник 21:45 (ст. "Йоргос Карайскасис")

13' - Масуаку (Ол.)
31' - Афелай (Ол.)
38' - Манджукич (Атл. М.)
73' - Митроглу (Ол.)
86' - Грийзман (Атл. М.)

Ювентус 2-0 Малмьо
вторник 21:45 (ст. "Ювентус Стейдиъм")

59' - Тевес
90' - Тевес

ГРУПА "B"

Групата на родния Лудогорец започна с оспорван двубой между "орлите" и петкратния европейски клубен шампион Ливърпул на "Анфилд". Битка до последния сигнал и впечатляващо представяне на Лудогорец, но в крайна сметка труден успех за "мърсисайдци". За тях това беше първи мач в Шампионската лига след 5-годишна пауза.

В другия мач от група "В" настоящия шампион Реал Мадрид категорично се справи с Базел на "Сантиаго Бернабеу" и даде заявка, че ще бъде фактор и в новия сезон на турнира.

Ливърпул 2-1 Лудогорец
вторник 21:45 (ст. "Анфилд)

82' - Балотели (Лив.)
90' - Дани Абало (Луд.)
90' - Джерард (Лив.)

Реал Мадрид 5-1 Базел
вторник 21:45 (ст. "Сантиаго Бернабеу")

14' - Сучу - автогол (Баз.)
30' - Бейл (Реал М.)
31' - Роналдо (Реал М.)
37' - Хамес Родригес (Реал М.)
38' - Гонзалес (Баз.)
79' - Бензема (Реал М.)

ГРУПА "С"

Монако с Димитър Бербатов в състава си започна с минимална, но достатъчна, победа срещу Байер Леверкузен. Асистенция за гола на французите направи точно бившия капитан на националния ни отбор. В същото време руския Зенит победи като гост Бенфика и след първия кръг излезе начело в групата.

Монако 1-0 Байер Леверкузен
вторник 21:45 (ст. "Стад Луи II")

61' - Моутиньо

Бенфика 0-2 Зенит

вторник 21:45 (ст. "Ещадио до Спорт Лишбоа)

5' - Хълк
22' - Витсел

ГРУПА "D"

Шампионът от 1997г. Борусия Дортмунд записа престижна победа над Арсенал в началото на тазгодишната си кампания в група "D" на Шампионската лига. До трудно домакинско равенство в последните секунди пък се добра миналогодишния осминафиналист Галатасарай в мача си срещу Андерлехт.

Борусия Дортмунд 2-0 Арсенал
вторник 21:45 (ст. "Сигнал Идуна Парк")
45' - Имобиле
48' - Обамеянг

Галатасарай 1-1 Андерлехт

вторник 21:45 (ст. "Али Сами Йен")

52' - Прает (Анд.)
90' - Бурак Йълмъз (Гал.)

ГРУПА "Е"

Петкратният носител на КЕШ Байерн Мюнхен измъкна победата в последната минута срещу английския шампион Манчестър Сити, благодарение на гола на защитника Джером Боатенг. В другия мач от групата Рома игра отлично в домакинството на ЦСКА Москва и при завръщането си в Шампионската лига записа една от най-резултатните си победи в европейските клубни турнири.

Байерн Мюнхен 1-0 Манчестър Сити
сряда 21:45 (ст. "Алианц Арена")

90' - Боатенг

Рома 5-1 ЦСКА Москва

сряда 21:45 (ст. "Олимпико)

6' - Итурбе (Рома)
10' - Жервиньо (Рома)
20' - Майкон (Рома)
31' - Жервиньо (Рома)
50' - Игнашевич - автогол (ЦСКА М.)
82' - Муса (ЦСКА М.)

ГРУПА "F"

Малко голове белязаха началото на надпреварата в група "F" на Шампионската лига. Неочаквано скромна победа на Барселона над Апоел Никозия с гол на Жерар Пике и равенство в Амстердам между Аякс и ПСЖ, при повторното завръщане на Златан Ибрахимович на "Амстердам Арена".

Барселона 1-0 Апоел Никозия
сряда 21:45 (ст. "Камп Ноу")

28' - Пике

Аякс 1-1 Пари Сен Жермен
сряда 21:45 (ст. "Амстердам Арена")

14' - Кавани (ПСЖ)
74' - Шоне (Аякс)

ГРУПА "G"

Две равенства в групата, в която Челси изглежда като явен фаворит. Лондончани обаче изпитаха трудности при домакинството на Шалке 04, докато в Словения Марибор започна с престижна точка срещу Спортинг, за който красив гол отбеляза бившия футболист на Манчестър Юнайтед Луиш Нани.

Челси 1-1 Шалке 04
сряда 21:45 (ст. "Стамфорд Бридж")

11' - Фабрегас (Челси)
62' - Хунтелар (Шалке 04)

Марибор 1-1 Спортинг
сряда 21:45 (ст. "Людски")

80' - Нани (Сп.)
90' - Захович (Мар.)

ГРУПА "Н"

Тотален разгром в Португалия нанесе Порто на добрия български познайник БАТЕ Борисов. Баските от Атлетик Билбао в същото време не успяха да победят Шахтьор Донецк и двата отбора стартираха с нулево равенство на "Естадио Сан Мамес".

Порто 6-0 БАТЕ Борисов
сряда 21:45 (ст. "Драгао")