Quantcast

Имаше ли дузпа за Ливърпул? (видео)

Ивайло Анев Последна промяна на 17 септември 2014 в 13:20 9346 8

Ливърпул победи с 2:1 Лудогорец с гол от дузпа в 93-ата минута в мач от първия кръг в груповата фаза на Шампионска лига.

Решението на главния съдия Матей Юг от Словения предизвика много спорове у нас. Има ли наказателен удар, или не?

Британска телевизия пусна видео от спорния момент, от което се вижда ясно, че всъщност вратарят Милан Борян препъва Хави Манкийо в наказателното поле.

18.09 2014 в 19:29

Донмикеле, една страница глупости си написал.

17.09 2014 в 19:14

greatone, само дето не е така.
Знае се, че дузпа се дава по ПРЕЦЕНКА на съдията!!!
Давам ви хипотетичен пример.
Примерно, снощи съдията НЕ свири тази дузпа /между другото щеше да е на едно мнение както със страничния, така и с другия съдия зад вратата, които не реагираха за нарушение/
И така - съдията е обвинен, че не е дал дузпа и му искат обяснение /примерно/
Какво казва съдията - защитника връща топката на вратаря. вратаря владее топката и се опитва да я изрита далеч от вратата, но си я подкарва по-силно. започва да гони топката и в момента, когато опитва да я изрита, противников нападател го изпреварва и СЕ СПЪВА в краката на вратаря. още преди да е паднал, топката беше напуснала очертанията на игрището. на практика вратаря гонеше топката КОЯТО ТОЙ ВЛАДЕЕШЕ преди това и няма умисъл в действията му за извърщване на нарушение. в същото време нападателя атакува за да отнеме топката и в СПОРНАТА СИТУАЦИЯ има контакт между двамата, каквито контакти има по сто пъти във всеки мач. моята преценка е, че няма дузпа.
Да, ама не! Съдията дори не се допита до колегите си. Всички твърдят че от няколко камери не се виждало, ама само от една се виждало. Е как съдията който беше най-далеч и без повторение от камери на секундата даде дузпата?
Отговорът е много прост - бедни клубове от бедни държави нямат място в ШЛ /клуба на богатите/. Бедните - да си ритат на село и да си мечтаят.

17.09 2014 в 15:38

Такива дузпи винаги се свирят. 10 000% 2 вратарски грешки, първо лесна топка не можа да си я спре, второ нямаше нужда да се хвърля в краката на нападателя. Много ми хареса как вардеше, обаче накрая просто... Не искам да казвам, че не е добър вратар, напротив много ми хареса. Ама не трябва винаги да тръгваме съдията това и съдията онова. Вече сме банални в оправданията си със съдията.

Няма значение дали имаше дузпа, проблема беше че в 90 и незнам коя минута оставиха да се развие такава нескопосана ситуация.
Това което има значение е че Лудогорец не е случаен отбор щом така се опъва на Ливърпул!

17.09 2014 в 15:03

А видеозапис с неотсъдената дузпа срещу Марселиньо показаха ли?
А видеозапис на който страничния съдия на практика НЕ отсъжда нарушение показаха ли?
А видеозапис от спестените само през първото полувреме 2 /Три/ жълти картона на Ливърпул показаха ли?
*
Най-точен е коментара на голмайстора на Челси: "Не знам какво е това Лудогорец, ама щом на Ливърпул се налага да ги бие с дузпа, значи са нещо значително." /по памет/

17.09 2014 в 14:42

Видеото съвсем ясно показва, че вратарят спъна нападателя в наказателното поле, т.е. дузпата е правилно отсъдена. Ние българите много обичаме да се самозаблуждаваме.

17.09 2014 в 14:41

Абе "Очило", ти нарочно ли на всяка дума имаш правописна грешка или просто имаш интелекта на скъсан чехъл?

17.09 2014 в 14:19

Жалко, но е вина на вратаря. Твърде нескопосано излизане.