Тотнъм не е Лудогорец, "шпорите" спряха Арсенал

OFFNews 06 ноември 2016 в 17:48 2826 0

Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят в 184-ото дерби на Северен Лондон, завършвайки 1:1 на "Емиратс".

Този резултат остави "топчиите" на трето място във временното класиране, като селекцията на Арсен Венгер профука страхотна възможност да излезе на върха, ако днес бе спечелила трите точки. През седмицата Арсенал постигна успех над Лудогорец с 3:2 с късен гол-шедьовър на Месут Йозил.

Домакините поведоха със страхотен автогол с глава на Кевин Вимер (42) след центриране на Месут Йозил, а завърналият се в игра след контузия Хари Кейн изравни от дузпа в 51-вата минута. Арсенал можеше да открие в 39-ата минута, когато удар на Тио Уолкът срещна гредата.

През второто полувреме Тотнъм беше по-активният отбор на терена и освен изравнителния гол, можеше и да стигне до победата, като в 84-ата минута гредата спаси домакините.

Арсенал дели третото място във временното класиране с еднакъв брой точки с Манчестър Сити - по 24, но с две по-малко от лидера Ливърпул, който се изкачи на върха след бой 6:1 над Уотфорд. Тотнъм остава на пета позиция с 21. Челси е втори с 25.