Юношите до 17 г. отпаднаха от Евро 2012

Любомир Тодоров 22 март 2012 в 14:52 1255 0

Юношите отстъпиха на Германия с 1:2. Снимка: Официален сайт на националните отбори
Националният отбор на България по футбол до 17 години отстъпи с 1:2 на домакина Германия в двубой от четвърта група на елитния квалификационен кръг за класиране на Евро 2012. Загубата в Бремен означава, че националите нямат шансове да се класират, защото за еврофиналите се класира само първият от групата от четири отбора. България има една точка от 0:0 срещу Португалия, а немските футболисти са вече с шест, след като в първата среща разгромиха Турция с 4:0. Националите играят за честта си срещу турците. Радослав Цонев вкара гола за избраниците на Александър Димитров в 57-ата минута, с който фиксира крайното 1:2. За домакините през първото полувреме на два пъти се разписа Майер. Финалите на Европейското първенство до 17 години започват на 5 май в Словения.