Екозащитници излязоха на протест срещу застрояването на парковете.
Протестиращите поискаха незабавен мораториум върху застрояването на паркове в цялата страна.
По думите им сред застрашените от застрояване са Борисовата градина в София, парк "Бедечка" в Стара Загора и Морската градина във Варна.
Те настояват още гражданите да имат право да обжалват решения за застрояване, да участват по-активно в обществени дискусии и всяка една намеса в тези площи да става със знанието и съгласието на българските граждани.
Демонстрантите се събраха до езерото Ариана. Оттам шествието стигна пред Народното събрание.
Те издигнаха лозунги „Искаме природа, не бетон”, „Времето изтече, време е за оставка” и "Дойдоха времена нелепи, в които луди водят слепи".



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен