Вчерашният Димитър Стоянов и днешният Димитър Стоянов са двама различни министри. Подозирам, че някой му е набивал канчето, заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов по повод решението на правителството да спре да предоставя военна помощ на Украйна.
"Вчера той каза героично как няма да дадем нито един патрон повече, в стил ранната Корнелия Нинова. Днес каза - няма да им даваме от нашите резерви, но ако искат да си купуват, нека си купуват. Подозирам, че някой му е набивал канчето или, как се казва - му е завъртал гайките", коментира Костадинов.
"Възраждане" са против продаването на оръжия за Украйна затова внасят предложение за забрана на продажба, както и - ако има сделки с други страни - да бъдат със забрана за реекспорт.
"Българската оръжейна промишленост няма един-единствен клиент. Не само те купуват оръжия от България", каза Костадин Костадинов.
"България няма да предоставя на Украйна повече оръжие и боеприпаси от складовете на армията. Но ако украинската страна желае да закупи българско въоръжение, това е възможно", обясни тази сутрин Димитър Стоянов пред bTV.
Ружа Райчева
Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев: Вече сме дали достатъчно на Украйна
Радев: Вече сме дали достатъчно на Украйна
Радев: Вече сме дали достатъчно на Украйна
Фламинго долетя до един от най-големите военни заводи в Русия, гори и рафинерия в Самара