
След ваканцията си Народното събрание ще трябва да започне с назначаването на ръководства на 16 регулатора с изтекъл мандат. Сред тях са КЕВР, НОИ и антикорупционната комисия. Около 80 души трябва да бъдат подменени, като някои мандати са изтекли още преди 3-4 години.
Докато ДПС обявяват, че не желаят техни хора да се включват в правителството като министри, то за регулаторите вече неколкократно дават заявки, че ще участват. ДПС вече излъчи подуправител на БНБ - Петър Чобанов.
Днес е последният ден за подаване на кандидатурите за конституционни съдии от парламентарната квота. Трябва да бъдат назначени двама.
От ПП-ДБ вече обявиха, че те ще номинират бившия съдия от Върховния касационен съд Борислав Белазелков. Кандидатът на ГЕРБ ще стане ясен днес – до момента като вероятни номинации се посочват Десислава Атанасова, Радомир Чолаков и Екатерина Захариева.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Ако няма бюджет, всичко приключва
Мъск уволнил ''случайно'' специалисти в борбата с птичия грип, връщат ги на работа
Зеленски: Тръмп повтори руската лъжа, че рейтингът ми е 4%
Делян Добрев подари розов маркер на Асен Василев, ''не може да намери своите 500 млн. лева от контрабанда''