
Премиерът Бойко Борисов реагира на евтаназирането на животни в Странджанско, по негово разпореждане се създава оперативен щаб.
Той ще координира ситуацията с борбата срещу разпространението на чумата по дребни преживни животни в страната и изпълнението на конкретните мерки, които се взимат в регионите с огнища.
Щабът ще следи подкрепата, която се оказва на стопаните, чиито животни са засегнати. Оперативният щаб ще съдейства на компетентните органи за максимална координация на действията и ще работи до овладяване на ситуацията.
В състава на щаба влизат министърът на вътрешните работи Валентин Радев, министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов, изпълнителният директор на БАБХ Дамян Илиев, председателят на ДАНС Димитър Георгиев, директорите на областните дирекции на МВР в Бургас и Ямбол и представители на ГД „Гранична полиция“.
Около 4000 овце и кози вече са избити в Бургаско и Ямболско.
Едно-единствено стадо оцеля в село Шарково – стадото на баба Дора. То беше спасено с помощта на десетки протестиращи от цялата страна, които изградиха барикада и спряха ветеринарните лекари.
В Добричко имало птичи грип и са били обезщетени хората за патка по 250 лв. Е, може ли една патица да я сравняваш с една овца? Кой ги решава тия работи?”, обяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, цитирана от бТВ.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17156
8
16.07 2018 в 15:50
5900
7
16.07 2018 в 12:54
8000
6
16.07 2018 в 07:48
23293
5
16.07 2018 в 04:53
Който е с акълът си - отдавна е в дълбока вътрешна емиграция. Който искри и се натиска - е просто неграмотен идиот - кариерист.
Не, това вече не е само версията на Bob Lob. Това е окончателното обезселяване на Странджа - Сакар, в интерес на Турция.
Понеже бойко си говори с ердоган на малки имена. Удачно е. А откъде ще го вземеш?
Който е с акълът си - отдавна е в дълбока вътрешна емиграция. Който искри и се натиска - е просто неграмотен идиот - кариерист.
Не, това вече не е само версията на Bob Lob. Това е окончателното обезселяване на Странджа - Сакар, в интерес на Турция.
Понеже бойко си говори с ердоган на малки имена.
Пардон, писал съм същото не където трябва. Да го изтрият, грешка.
23293
4
16.07 2018 в 03:47
Ей сега ще се разтича и аристокрацията на бунището.
И тутакси вътрешните стени на буркана ще се омажат с кръвта на разбитите носове на плъховете.
Не съм специалист по това, но май страпонът на меркел яко дърви боко.
20696
2
15.07 2018 в 22:32
След като мерките не важат за едно стадо защо важат за другите? Значи щом хората протестират рискът от зараза намалява? А другите, на които съсипаха живота явно ей така, за всеки случай - те какво да кажат?
Некадърна и продажна сган!
29585
1
15.07 2018 в 19:45
Корнелия, седни си, не гледам ни теб, ни популистката ти сволоч.
Последни коментари
edin slep
Зеленска пред Би Би Си: Ако светът се умори да ни помага, ще ни остави да умрем
ob1
Зеленска пред Би Би Си: Ако светът се умори да ни помага, ще ни остави да умрем
lans link
Българите са най-нещастни в Европейския съюз, румънците - сред най-щастливите
ob1
САЩ наложиха вето на резолюция за прекратяване на огъня в Газа
alcom4
Руснаците в Южна Украйна се страхуват дори от линейки