Тол камерите са вече свързани с МВР, интерфейсът е готов и предстои неговото сертифициране, както и окончателно приемане на законодателните промени, които да направят това възможно, обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов пред БНТ.
Тестове на системата, направени тази година, са показали, че само за 12 часа са отчетени над 3000 нарушения на Околовръстния път на София.
По повод на внушителната цифра министър Иванов призова шофьорите да спазват правилата на движение.
Той обясни и как ще се засичат нарушенията. Проследяването на скоростта и поведението на шофьорите с тол камерите ще се извършва от една портална рамка до втора портална рамка, на отстояние няколко километра една от друга. Позициите им ще се определят от МВР и в това разстояние ще се засича скоростта на движение.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
10
08.07 2025 в 22:58
2000
9
07.07 2025 в 13:09
2000
8
07.07 2025 в 13:05
.
2000
7
06.07 2025 в 09:31
1905
6
05.07 2025 в 23:12
3515
5
05.07 2025 в 21:52
2030
4
05.07 2025 в 21:34
2252
3
05.07 2025 в 19:55
-1243
2
05.07 2025 в 18:10
6610
1
05.07 2025 в 17:36
Между тия 3000 най-веротно има и доста такива, които просто са ускорили, за да могат да изпреварят някой, който се е движил със 75км./ч. пред тях.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци