Нови трамваи возят софиянци от днес.
В тях има монитори, чрез които ще се излъчват филми за София и реклами на оперативните програми, с каквито са купени и мотрисите.
Всеки от трамваите струва 1,66 млн. евро.
Новите машини са изцяло нископодови, с видеонаблюдение и с климатична система водача пътниците.
София има трамваен транспорт от 1901 година. Първата мотриса потегля по линията "Гарата - ул. Граф Игнатиев". Отначало спирките за качване и слизане са били по желание на пътуващите. Първоначално са прекарани 23 км. единични трамвайни линии. Управлението на колите е било двупосочно и се е осъществявало от ватманите на откритите платформи, разположени в двата им края. Ремаркетата са се появявили малко по-късно и се използвали първоначално само през топлите сезони, защото били открити отстрани. След Първата световна война трамвайният транспорт в София се модернизира, откриват се нови маршрути, удвоява се релсовият път, доставят се нови модели коли.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен