Няма повишение на речните нива на територията на Столична община. Екипите на 24-те района са в готовност, за да предотвратят евентуални инциденти с оглед предстоящите валежи.
Това заяви зам.-кметът по екология Мария Бояджийска. Тя уточни, че има осигурени средства за основно почистване на река Искър. Надявам се да се намерят пари и за останалите 10 км от язовир Панчарево до Летище „София“, допълни Бояджийска, цитирана от Фокус. По думите ѝ, благодарение на проект, който се изпълнява от Дирекция „Сигурност“ към общината с немски партньори, са осигурени няколко станции за следене на нивото на реките в реално време. „Това са 45 пункта, като във всеки един от тях се получава информация какво е нивото на реката в момента. При повишаване на нивото получаваме веднага сигнал и се изпраща информация до кмета и до мен и можем да реагираме много бързо“, подчерта зам.-кметът.
Над 2 500 шахти са почистени от началото на годината, каза още Бояджийска.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец