Скулптурите от паметника "1300 години България" пред НДК се намират в столичния квартал "Требич".
Пластиките на проф. Валентин Старчев са увити в найлон и очакват реставрирането си, съобщи Нова тв. Всяка от месинговите фигури е висока 7 метра. Те ще бъдат почистени, реставрацията им ще отнеме месеци.
„Решението е да бъдат изложени в Националния исторически музея в Бояна”, каза скулпторът Марин Марков. Предстои да се определи точното място в НИМ, където ще бъдат поставени фигурите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
1
18.07 2017 в 09:51
Да вземат мангалите да ги нарежат накрая и да се приключва с тази агония.
Това ще е най-логичният завършек на паметника на България.
Това ви чака - обезкостяване.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие