Катастрофиралият на магистрала "Тракия" автобус не е бил засечен, а е бил ударен отстрани.
Това разказа пред bTV шофьорът на автобуса Веселин Георгиев.
По думите му курсът до този момент е протичал рутинно. Това му е бил първи работен ден след пет дни повичка и не е имало никакви проблеми по този участък от магистралата.
„Нормално се качвах по прав участък. Погледнах в огледалото – тръгва да ме изпреварва този автомобил „Рено Меган”, изправих си погледа напред и го чакам да мине. В този момент се чува страшен удар и при удара се надига автобусът на дясната страна и се преобръщаме в канавката. Просто нямаше никакво време за реакция”, разказа шофьорът.
Той е още в шок от преживяното. Настанен е в „Софиямед”, не е пострадал тежко при катастрофата.
При инцидента загинаха шестима души, а 26 бяха ранени.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов