Една жена е глобена за носене на бурка в Пазарджик – това каза в парламента вътрешният министър Румяна Бъчварова.
Парламентът прие промени в закона, според които глобата за носена на бурки е 200 лева – на 30 септември тази година, 15 дни след тов а- на 15 октомври законът е влязъл в сила, преди 48 дни.
За този период органите на реда са глобили само една буркиня в Пазарджик.
След влизането в сила на закона министър Бъчварова е издала заповед до началниците и заместник-началниците на всички звена на МВР, Гранична полиция, Жандармерия, СДВР да следят за нарушения, а контролът по спазване на закона е възложен на главния секретар Георги Костов.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни